СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ЯК ЕФЕКТИВНЕ СЕРЕДОВИЩЕ КОМУНІКАЦІЇ В МОВНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З ОБЛІКУ В ІНКЛЮЗИВНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/2787-5137-2023-1-6

Ключові слова:

соціальні мережі, навчальні додатки, медійноосвітні технології, Інтернет, комунікації, Facebook, Instagram, Youtube, Twitter

Анотація

Вступ. Впровадження сучасних технологій, які забезпечують удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, є одним із пріоритетних напрямів розвитку освіти України. Відтак останнім часом вища освіта почала освоювати різні стилі навчання з урахуванням світових технологій, зокрема відкрите навчання, дистанційне навчання, електронне навчання та соціальні мережі. З розвитком соціальних мереж виникає нагальна потреба імплеменцації їх у процес навчання, оскільки студенти в такий спосіб отримуватимуть соціальну підтримку інших людей як джерело самореалізації. Актуальність теми пояснюється підвищеною зацікавленістю до пошуку ефективних засобів навчання української мови та мовної комунікації в інклюзивних закладах освіти. Мета. Дослідження та виявлення можливостей використання соціальних мереж і всього їхнього інструментарію для навчання фахівців з обліку в інклюзивному закладі освіти; розробка завдань, які можна використовувати на заняттях із української мови, залучаючи соціальні мережі. Результати дослідження полягають у низці теоретико-методологічних напрацювань. У статті висвітлено вплив і обґрунтувано доцільність та ефективність використання соціальних мереж в інтенсифікації навчального процесу та підвищенні рівня володіння українською мовою в інклюзивному закладі освіти; представлено статистику використання соціальних мереж в Україні; описано особливості та потенційні можливості таких соціальних мереж як Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, Twitter; доведено, що завдяки зазначеним мережам і навчальним додаткам вивчення нового матеріалу стає більш доступним, а сама інформація стає більш цікавою та різноманітною, що осучаснює комунікацію між викладачем і студентом. Окрім цього, увагу зосереджено на розробленні завдань, які можна використовувати на заняттях з української мови, залучаючи соціальні мережі. Використання соціальних мереж у викладанні української мови доводить його позитивну роль у формуванні ефективної інформаційної середовища для успішного спілкування між викладачем і групою студентів.

Посилання

Крижановський А.Є. Використання соціальних мереж у навчальному процесі вищого навчального закладу. Актуальні питання гуманітарних наук. 2020. Вип 31. Т. 3. С. 276–281. URL: http://www.aphn-journal.in.ua/archive/31_2020/part_3/45.pdf (дата звернення: 24.01.2023).

Майнаєв Ф.Я. Використання соціальних мереж у on-line навчанні. Innovative solutions in modern science. 2016. № 2(2). URL: https://core.ac.uk/download/pdf/145611689.pdf (дата звернення: 24.02.2023).

Попович А.С. Методика викладання української мови у вищій школі: навчально-методичний посібник. Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2018. URL: http://elar.kpnu.edu.ua:8081/xmlui/bitstream/handle/123456789/2235/Popovych-A.C.-Metodyka-navchannia-stylistyky-maibutnikh-uchyteliv-ukrainskoi-movy-i-literatury-v-zvo.pdf?sequence=1&isAllowed=y (дата звернення: 17.02.2023).

Юфименко В.Г. Соціальні мережі як ефективне середовище комунікації в мовній підготовці іноземних студентів. Сучасна медична освіта: методологія, теорія, практика: матеріали Всеукраїнської навчально-наукової конференції з міжнародною участю (м. Полтава, 19 березня 2020 р.). Полтава, 2020. С. 272–275.

Digitalin 2022: Глобальний оглядовий звіт. URL: https://datareportal.com/reports/digital-2021-globaloverview-report (дата звернення: 16.02.2023).

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-06-06

Номер

Розділ

ПЕДАГОГІЧНІ НАУКИ